ATC Araçları

ATC Araçları
ATC Araçları

Genel Bilgiler Tablosu
Boyut 1 MB
Versiyon 1.26.2.2024 (26 Şubat 2024)
Sistem Windows 11-10 (x64)
Yükleme Bölümü
   Bilgisayara İndir 
Son Sürümde Yapılan

Sunucu değişikliği programa işlendi.

Yönetici Notu

Bünyesinde barındırdığı 40 civarında alt modül ile denetim, vergi ve danışmanlık alanında çalışmalar yapan kişilere yardımcı araçlar sağlar. Mevzuat hatırlatma, hesap makineleri, listeler, muhasebe yöntemleri vb.

Genel Bilgi

Amaç; vergi denetim elemanı, serbest muhasebeci mali müşavir (SMMM), yeminli mali müşavir (YMM), bağımsız denetçi görevleri için işleme ve denetime yardımcı araçlar sağlamaktır.
Bu program mini programlar başlığı ile dağıtılan programlar ile henüz dağıtıma verilmeyen diğer modüllerin bir araya toplanmış halidir. Eski TMG/Merhaba programlarının günümüz teknolojisine uyarlanan ve daha geliştirilmiş farklı isimli sürümüdür.

Kullanımı

Alt modüllerin çalıştırılmasını sağlayan düğmeler, büyütülmüş ATC logo resminin “C” harfi üzerine serpiştirilmiştir. Üst sağdan ilk düğme programın simge durumunda küçültülmesini, alt sağdan ilk düğme ise programın kapatılmasını sağlamaktadır.

Modüller için üste 10 düğme, altta ise 6 düğme yer almaktadır. Kalan 20’den fazla alt modül ise alt sağdan ikinci “Diğer İşlemler” düğmesi altında menü olarak listelenmektedir.

Üst sağdan ikinci düğmenin alt menülerinden olan “Menüleri Özelleştir” seçeneği ile üst 10 ve alt 6 düğmeler ile hangi modüllerin çalıştırılacağı özelleştirilebilmektedir.

Alt Modüller

Program interaktif yardım modülüyle donatılmıştır. Program start-up bir proje olup gelişimi devam etmektedir. Programın bu sürümüne kadar yapılan modüller sınıflandırılarak aşağıda belirtilmektedir. Modül detayları için bağlantılarına tıklayınız.

Muhasebe
Benford Analizi, Kur Korumalı Mevduat, Tekdüzen Hesap Planı, Örnek Yevmiye Kayıtları, Binek Oto Kısıtlamaları, Finansman Gider Kısıtlaması, KDV Kısmi Tevkifatlı Fatura.

Hesaplamalar
Amortisman Hesap Makinesi, Enflasyon Düzeltmesi Hesap Makinesi, Mini Bordro, Adatlandırma Sihirbazı, Kesintiler ve KDV, Motorlu Taşıtlar Vergisi, Gelir / Kurumlar Vergisi, İndirimli Kurumlar Vergisi, Geçici Vergi (Gelir / Kurumlar), Gecikme faizi, Gecikme-İzah-Pişmanlık Zammı, Tüccar Sınıfı Belirleme, Usulsüzlük Cezaları, YMM asgari ücret hesaplama.

Bilgiler
Maktu Bilgiler, Döviz Kurları, NACE II Faaliyet Kodları, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksleri, Tüketici Fiyat Endeksleri, Vergi Kodları, Vergi Dairesi Saymanlık Kodları, Fire-Zayiat-Randıman.

Diğer Araçlar
Fon Müziği Dinleticisi, Karekod Okuyucu-Oluşturucu, Format Dönüştürücü, Resim Türetici, Şifre Yöneticisi, geri kurtarılamaz (unerase, undelete, recovery vb. yapılamaz) Güvenli Silme, Hash Değerleri, Bilgisayar Bilgileri, e-Defter ön izleme, e-Belge görüntüleyici, DBS üretimi *.pdf dosya okuyucu.